Ogłoszenia duszpasterskie – 21.11. 2021 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 21.11. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
21.11.2021 r.
1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy modlitwę poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dwaj kandydaci na ministrantów: P. Sienkiewicz i B. Wojciechowski złożą przyrzeczenia ministranckie, otrzymają legitymacje i zostaną włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP. W salce na plebani po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Młodzież z naszego KSM Promyk weźmie dziś udział w Diecezjalnym Światowym Dniu Młodzieży w Biłgoraju. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem posługują w naszej wspólnocie parafialnej. Modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. We wtorek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Centrum-I i Centrum-II. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. W listopadzie w każdym dniu można zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. 3.W środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung Lac, k i Towarzyszy. Będziemy modlić się w modlitwie wypominkowej za zmarłych z dzielnic: Wygon i Smereczyna. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Mielniki i Moczary. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę Dzień Cudownego Medalika. Msza święta o godz. 17.00. 7.W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas, który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania uczniami z klasy VIII SP.
8. Na klęcznikach pod chórem są już do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny p 5 zł. Zachęcam do nabywania. Nasza Ania Basznianin jest kandydatką do Zgromadzenia Sióstr Serafitek i obecnie przebywa w klasztorze w Rzeszowie. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Czarne-850zł., Moczary-650zł., Centrum-I-1070zł., Wygon-1010zł.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K i B. Wojciechowski. 10. Dziękuję p. H. Przeszłowskiemu prezesowi OSP, strażakom, p. H. Kiczuła, paniom z KGW, za przygotowanie obiadu odpustowego dla księży. Pani D. Rudnik, paniom z KŻR, Legionu Maryi, ministrantom, za zaangażowanie się w uroczystość odpustową. Paniom: M. Cisło, B. Maślanka, J. Przeszłowskiej, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym. W następnym tygodniu kościół sprzątać będą Panie: M. Wojciechowska, J. Młodowiec, E. Antosz.
11.Intencje mszalne.