OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                  CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU  23.12.2018 r.

 

  1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Przed Mszą świętą o godz. 8.30 harcerze wnieśli do naszego kościoła „Betlejemskie światło Pokoju”. Każdy może je zabrać do swego domu. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00.
  2. W poniedziałek 24 grudnia od godz. 9.00 harcerze rozprowadzać będą w poszczególnych dzielnicach naszej miejscowości „Betlejemskie światło Pokoju”. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Stół przykryty białym obrusem, a pod nim siano. Na stole zapalamy świecę wigilijną. Czytamy z Pisma Świętego fragment Ew. wg św. Łukasza 2, 1-14., o narodzeniu Jezusa. Wspólnie odmawiamy modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga oraz za zmarłych. Dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Msza św. o północy zwana Pasterką w intencji kolejarzy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Obrony Życia”. 3.We wtorek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej SP zaprezentują spektakl bożonarodzeniowy „Jasełka” przygotowany przez panie: I. Wałczyk i B. Jaremkiewicz. Okazja do uzyskania odpustu zupełnego za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” nawet za pośrednictwem radia i telewizji.[i]                                                                                                                                                                                          4.W środę 26 grudnia święto św. Szczepana pierwszego męczennika Kościoła. Msze św. o godz. 8.30 i 11.00 z poświęceniem owsa. Taca na „Kapłański Fundusz Zdrowotny”. Tradycyjnie w poszczególnych dzielnicach parafii kolędowanie na instalację gazową w naszym kościele, przez radnych z Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej.                                                                                                                  5.W czwartek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 8.00 z poświęceniem i podaniem wina. w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla harcerzy. Początek wizyty duszpasterskiej w dwóch dzielnicach: Czarne i Podłęże od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.45. Wizyta duszpasterska to odwiedziny kolędowe wiernych przez ks. Proboszcza parafii. Proszę, aby jedna osoba z rodziny czekała na księdza przed bramą wejściową do domu. W pokoju w którym przyjmujemy kapłana stół przykryty białym obrusem, a na nim krzyż, dwie świece, Pismo Święte i woda święcona.                                                                                                                   6.W piątek 28 grudnia święto św. Młodzianków Męczenników Msza św. o godz. 8.00 w kościele. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wizyta duszpasterska w dwóch dzielnicach: Centrum I i Centrum II. Początek wizyty od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.30. W salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.

7.W sobotę Msza św. o godz. 8.00. Wizyta duszpasterska w dzielnicach: Smereczyna i Wygon od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.30.                                                                                                         8.W przyszłą Niedzielę święto świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa.  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00.

9.W poniedziałek 31 grudnia wizyta duszpasterska w dwóch dzielnicach: Moczary i Mielniki o godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.30. Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele, rozpoczniemy Jerycho Różańcowe połączone z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2018. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy. Jerycho Różańcowe zakończy się w niedzielę 6 stycznia 2019 roku Mszą św. o godz. 7.00. Harmonogram Jerycha Różańcowego znajduje się w gablocie parafialnej i na tablicach ogłoszeń w poszczególnych dzielnicach.

10.W zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy kalendarzy ściennych po 6 zł.i i KRZ po 5 zł.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       11. Dziękuję dzieciom z naszej SP paniom: I. Wałczyk, B. Jaremkiewicz, za tak pięknie przygotowany spektakl ” Jasełka”. Panu St. Szpyt, za sponsorowanie światełek na choinki. Panu K. Malec, za wykonanie trzech stojaków do choinek. Panu R. Fedurko, za przywiezienie i ustawienie choinek, szopki w naszym kościele. Rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie szopki, dekoracji świątecznej, posprzątanie kościoła i kaplicy.

12.Intencje mszalne.

13.”Dziś narodził się nam Zbawiciel” . Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Pełni wiary i radości, świętujemy szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich drogich Parafian i Gości, będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn w nasze domy, rodziny i w serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość, przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą codzienność. Szczęść Boże!