Ogłoszenia duszpasterskie- 22.01.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 22.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023 r.
1. Dzisiaj trzecia Niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2020 r. obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Dziś w MDK w Lubaczowie o godz. 15.00 XV Przegląd Zespołów Kolędniczych Herody z udziałem naszych artystów z Teatru Młodych. Życzymy im zajęcia pierwszego miejsca. Dzisiaj przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 5.W czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa. Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Dzień Islamu. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, k. i dK. Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Podczas Mszy świętych Grupa teatralna z Teatru Młodych z naszej parafii pod kierunkiem p. J. Szczerbinin, zaprezentuje spektakl „Herody”.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka. Prenumeratorów tygodnika „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za I-wszy kwartał kwota to130zł.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję Paniom: M. Krygowskiej, E. Hypiak i A. Dołęga, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: A. Noskowicz, B. Wawrzyn i R. Mędroń.
12. Intencje mszalne.