Ogłoszenia duszpasterskie – 22.10.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 22.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2023 r.
1. Dzisiejsza niedziela w całym kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. W dzisiejszą niedzielę badanie praktyk religijnych czyli liczenie wiernych podczas niedzielnych Mszy świętych. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Trwa miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej SP do wspólnego odmawiania różańca świętego. W kościele modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz. 10.30. Dziś dzieci i młodzież rozprowadzać będą kartki wypominkowe do wszystkich rodzin naszej parafii. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. Wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem prowadzona przez dzieci z naszej SP o godz. 16.30. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do NMP Ostrobramskiej. 5.W Czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 6.W Piątek 27 października Dzień Postu o chlebie i wodzie w intencji pokoju na świecie. W czasie nabożeństwa różańcowego nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie Msza święta.
7.W Sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza Msza święta o godz. 17.00. Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę. 8.W przyszłą Niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.30 wspólna modlitwa różańcowa. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 rozstrzygnięcie Konkursu za Najpiękniej Wykonany Różaniec. Uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza w Lubaczowie o godz.12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K i B. Wojciechowski. Na klęczniku pod chórem są już do nabycia świece Critas na stół wigilijny po 7 zł. Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za IV kwartał kwota do zapłaty to 140zł. Trwa Konkurs za Najpiękniej wykonany Różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp., które będzie można składać w kościele do 28 października.
10.Wpłynęły ofiary pieniężne na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Centrum-I-770zł, Czarne-540zł., Moczary-400zł., Smereczyna-460zł., Podłęże-900zł., Wygon-390zł., Mielniki-600zł. 11. Dziękuję Paniom: H. Maszlanka, W. Obirek, oraz p. M. Młodowiec, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: H. Maślanka, K. Buczek, oraz p. R. Wawrzaszek.
12.Intencje mszalne.