OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                  NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY  30.12.2018 r.

 

  1. Dziś niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnej modlitwy o uświęcenie rodzin. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla Teatru Młodych, lektorów i ministrantów, Rycerstwa Niepokalanej.
  2. W poniedziałek 31 grudnia zakończenie wizyty duszpasterskiej w dwóch dzielnicach: Moczary i Mielniki. Początek wizyty od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.30. Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele rozpoczniemy Jerycho Różańcowe połączone z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie roku Pańskiego 2018. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza św., a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jerycho Różańcowe zakończy się w niedzielę 6 stycznia 2019 roku Mszą św. o godz. 7.00. Harmonogram Jerycha Różańcowego znajduje się w gablocie parafialnej i na tablicach ogłoszeń w poszczególnych dzielnicach. 3.We wtorek 1 stycznia Nowy Rok Pański 2019. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej Diecezji. Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszach świętych odśpiewamy hymn ” O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Za odśpiewanie tego hymnu zyskuje się odpust zupełny. Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.                                                                                                                                                                                         4.W środę wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu bp i dK. Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej.                                                                                                                  5.W pierwszy czwartek Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                                 6.W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych . Spowiedź od godz. 15.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 16.00 w kościele. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.W pierwszą sobotę od godz.8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniami, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej.                                                                                                       8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też świętem Trzech Króli. Misyjny Dzień Dzieci. Taca na „Krajowy Fundusz Misyjny”.  Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła o godz. 7.00  którą zakończymy Jerycho Różańcowe  i o godz. 8.30 i 11.00. w kościele. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 koncert kolęd w wykonaniu uczniów Parafialnej Szkoły Organistowskiej pod kierunkiem pani Romany Bajorskiej. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, opłatek w kościele dla KŻR, a o godz. 12.15. w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla Legionu Maryi. Zapraszam no to spotkanie również siostry wspierające.

9.Wpłynęły ofiary pieniężne z kolędy z następujących dzielnic: Wygon-550 zł., Podłęże-490 zł., Centrum-I 775 zł., Centrum-II 490zł., Smereczyna-540zł.

10.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Łukasz Przeszłowski i Konrad Załuski.

11.W zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy kalendarzy ściennych KRZ po 5 zł.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       12. Dziękuję radnym z Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej, zespołom kolędniczym, za kolędowanie.  Paniom: J. Broź, St. Jacyszyn, A. Jabłońska posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na środki czystości.

13.Intencje mszalne.