Ogłoszenia Duszpasterskie- 23.01.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie- 23.01.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01.2022 r.
1. Dziś trzecia niedziela zwykła. Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli. Dzisiaj o godz. 15.00 w MDK w Lubaczowie dzieci i młodzież z naszego Teatru Młodych pod kierunkiem pani J. Szczerbinin, wezmą udział w XIV Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody”. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00.W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. W tym dniu kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prośmy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. 3.W środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytus, bp. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Dzień Islamu. 4.W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, k. i dK. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę Msza św. o godz. 17.00. 7.W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z uczniami klasy VIII SP, kandydatami do sakramentu bierzmowania. Podczas Mszy świętych dzieci i młodzież z naszego Teatru Młodych pod kierunkiem p. J. Szczerbinin, zaprezentują spektakl „Herody”.
8. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Czarne-420zł., Wygon-2450zł., Podłęże-470zł.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. i K. Malec oraz D. Maszlanka. 10. Dziękuję Paniom: M. Sikora, A. Maszlanka, D. Antosz, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: Halina Maszlanka, W. Obirek, Helena Maślanka.
11.Intencje mszalne.