Ogłoszenia duszpasterskie- 24.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024 r.
1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze święte z poświęceniem palm o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy nowennę narodową. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 gromadzimy się na placu przed głównym wejściem do kościoła. Po rozpoczęciu liturgii poświęcenie palm, a po tym obrzędzie, udamy się z procesją palmową wokół kościoła. Po wejściu do kościoła dalszy ciąg Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta o godz. 15.30. Dzisiaj Światowy Dzień Młodzieży. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W Wielkim Tygodniu od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek po Mszy św. proszę rodziców dzieci z klasy III SP, p. R. Fedurko o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz posprzątanie kaplicy i kościoła. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Wielki Czwartek, Dzień Kapłański, pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Adoracja do godz. 22.00. 6.W Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły nie ma od niego dyspensy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14- ty rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie przekroczyli 60-tego roku życia. Od godz. 7.00 do godz. 15.00 Czuwanie przy Ciemnicy. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.00 Koronka i Pierwszy Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Droga Krzyżowa na zewnątrz w kierunku cmentarza i powrót drugą stroną do kościoła. Rozważania prowadzić będą dzieci, młodzież i dorośli. W czasie Drogi Krzyżowej będzie niesiony drewniany Krzyż przez strażaków, dzieci, młodzież i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej dalszy ciąg Liturgii Wielkopiątkowej w kościele. Po zakończonej liturgii Czuwanie przy Bożym Grobie z piątku na sobotę i cały dzień Wielkiej Soboty do godz. 17.45. Zapraszam do Czuwania strażaków, młodzież i wszystkich parafian.
7.W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Po poświęceniu pokarmów, będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Proszę o przyniesienie świec. Liturgia Wigilii Paschalnej w Sobotę rozpocznie się o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte o godz. 6.00 Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła i druga Msza święta o godz. 11.00.
9. W tym tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek, a od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania wszyscy ministranci. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Na płycie nagrobnej śp. Ks. B. Niedopytalskiego jest już umieszczone jego zdjęcie. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwać będzie Nieustająca Modlitwa Różańcowa 48 osób modlących się na różańcu. Pod chórem na górnej ścianie wewnątrz naszego kościoła została ofiarowana ikona Wieczerzy Pańskiej. 10. Dziękuję Paniom z Klubu Seniora i z KGW, za wykonanie pięknych Palm Wielkanocnych. D. i W. Rudnik, za uporządkowanie ogrodu przed plebanią. Paniom: M. Wasilewskiej, D. Cyburt, Z. Załuskiej, I. Serafin, A. Cieśla, panu St. Mazur, za posprzątanie kaplicy i kościoła, oraz za uporządkowanie rowu z liści.
11.Intencje mszalne.
12.W ub. piątek zmarła śp. Maria Broź z dzielnicy Czarne. Dzisiaj o godz. 12.30 wyprowadzenie z kaplicy pogrzebowej, a o godz. 13.00 Msza święta pogrzebowa w kościele. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej.