Ogłoszenia duszpasterskie- 24.09.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023 r.
1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy III SP, a bezpośrednio po nim spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę wspomnienie świętego Wincentego a Paulo. Po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej., a po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 5.W Czwartek wspomnienie św. Wacława. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Panie z naszego Legionu Maryi o godz. 15.00 poprowadzą w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczniowie z naszej SP wezmą udział w VI Diecezjalnym Dniu Sportu w Tomaszowie Lub. 6.W Piątek 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę wspomnienie św. Hieronima, k i dK. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.40 wspólna modlitwa różańcowa. Rozpoczynamy październik czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej SP do wspólnego odmawiania różańca świętego w kościele. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Woluntariusze z naszego SKC po Mszach świętych, zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na Caritas. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Różańcowej w Cieszanowie o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Noskowicz. W sklepie religijnym Hebar w Lubaczowie są jeszcze do nabycia podręczniki do nauki religii. Zachęcam do nabywania. W zakrystii są już do nabycia kalendarze ścienne KRZ na 2024 r. po 10zł., a także Kalendarze książkowe Rolników po 30zł., i ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6zł. Ogłaszam Konkurs za Najpiękniej wykonany Różaniec dla dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp., które będzie można składać w kościele do 28 października. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 29 października br., podczas Mszy świętej o godz. 11.00. 12. Dziękuję Paniom: D. Lizak, E. Skiba, oraz p. W. Zubrzyckiemu, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W piątek kościół sprzątać będą państwo młodzi.
13.Intencje mszalne.