Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                   ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO  13.01.2019 r.

 

  1. Chrzest nad Jordanem był rozpoczęciem publicznej działalności przez Pana Jezusa. Bóg potwierdził Jego posłannictwo. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. Podczas Mszy świętych pokropienie wodą święconą. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. W jadalni na plebani o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla radnych z Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej.
  2. W tym tygodniu Msze święte w kościele o godz. 16.00.                                                                                                                                                                 3.W środę Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. W salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                  4.W czwartek wspomnienie św. Antoniego opata. Msza św. o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Dzień Judaizmu.                                                                                                                5.W piątek Msza św. o godz. 16.00 w kościele. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan który potrwa do 25 stycznia.

6.W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp od godz.8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św.  o godz. 16.00. Po Mszy św. uczczenie relikwii Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzień Imienin Biskupa Pomocniczego naszej diecezji Mariusza Leszczyńskiego.                                                                                                       7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Łukasz Przeszłowski i Konrad Załuski.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       9. Dziękuję dzieciom z naszej SP J. i K. Czarny, J. Maksymiec, A. Skiba, za zebranie ofiar pieniężnych dla dzieci z krajów misyjnych Rwandy i Burundi w ub. niedzielę. Pani D. Rudnik, za zorganizowanie grupy misyjnej. Zebrana kwota to : 521zł.  Paniom: M. Nieckarz, E. Antonik, R. Cwynar,  za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę kwiaty.

10.Intencje mszalne.