Ogłoszenia duszpasterskie- 26.06.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 26.06.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022 r.
1. Dziś trzynasta Niedziela zwykła. Po Mszy św o godz. 8.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy 81 rocznicę pomordowanych mieszkańców: Czarne, Podłęża, Załuża i Dachnowa w dniu 22 czerwca 1941 roku przez żołnierzy niemieckiego Wehrmachtu. O godz. 10.00 rozpoczęcie uroczystości przy krzyżu w dzielnicy Czarne. Następnie przejazd na cmentarz, modlitwa za zmarłych, a po modlitwie procesyjne przejście do kościoła i Msza święta o godz. 11.00. Dziś Uroczystości odpustowe ku czci św. Najświętszego Serca Pana Jezusa w dwóch kaplicach w Dąbkowie i w Nowej Grobli o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2.W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00, a po nim wspólna modlitwa różańcowa. O godz. 18.00 Msza święta pod przewodnictwem ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego z udziałem uczniów klasy VIII SP, pani Dyrektor naszej szkoły, pani A. Skiba wychowawczyni klasy VIII SP, ich rodziców, rodzeństwa, świadków, którzy przyjmą sakrament bierzmowania. Codzienna modlitwa różańcowa o godz. 17.00. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i m. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, połączone z nowenną do św. Antoniego z Padwy. 3. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00. Uroczystość odpustowa ku czci św. Apostołów Piotr i Pawła w Lubaczowie o godz. 12.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie Msza św o godz. 18.00, a po Mszy św w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie Msza święta. 5.W Pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.00 do godz. 18.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W pierwszą sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie. 7.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze św o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Bihalach o godz. 12.00. W Oleszycach w kościele o godz. 17.00 spotkanie dla mężczyzn z naszego rejonu z ks. Pawłem Głowikiem.
8. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: R. Cisło i H. Buczek. W poniedziałek wszyscy ministranci. 9. Dziękuję rodzicom uczniów klasy VIII SP, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Kiczuła, J. Szczerbinin, M. Czebanyk.
10. Intencje mszalne.