Ogłoszenia duszpasterskie- 26.11.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 26.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2023 r.
1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Doroczna uroczystość Akcji Katolickiej, LSO, KSM. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy modlitwę poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dwaj kandydaci na ministrantów: K. Malec i D. Noskowicz, złożą przyrzeczenia ministranckie i otrzymają Legitymacje ministranta. Dziś w Zamościu w kościele NMP Królowej Polski Diecezjalny Dzień Młodzieży. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek 27 listopada Dzień Cudownego Medalika. Po Mszy świętej o godz. 16.00 i o godz. 17.00 panie z naszego Legionu Maryi rozprowadzać będą Cudowne Medaliki. Zapraszam na godz. 16.00 siostry aktywne i wspierające z naszego Legionu Maryi na Mszę św. panie: W. Wojciechowską, A. Noskowicz, M. Drozd, E. Maksymiec, W. Kowalską, M. Mańczak, Z. Cieśla, H. Maślanka, T. Broź. Podczas Mszy świętej modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. 3. We wtorek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Centrum-I i Centrum-II. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Wygon i Smereczyna. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła. Dzień Imienin naszego ks. Dziekana A. Stopyry. Modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Moczary i Mielniki. Po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Pierwszy Piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00 do godz. 17.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Pierwszą Sobotę o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP o przygotowanie dekoracji adwentowej w kościele. 8.W przyszłą Pierwszą Niedzielę Adwentu i miesiąca, rozpocznie się nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie dla sióstr wspierających Legionu Maryi. O godz. 12.30 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Kiermasz książkowy przygotowany przez panie z Legionu Maryi. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pomoc finansową dla pana M. Młodowca po pożarze dachu.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Noskowicz. Na klęczniku pod chórem są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. W ubiegłym miesiącu w naszym kościele w ławce znaleziono zegarek damski. Jest do odebrania na plebani. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje prace monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej. 10. Dziękuję Paniom: H. Kiczuła, A. Basznianin, M. Maszlanka, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Mędroń, Wł. Burdzińska, M. Krygowska.
11.Intencje mszalne.