Ogłoszenia duszpasterskie – 27.08.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 27.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023 r.
1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Uroczystości odpustowe w dwóch kaplicach w Kobylnicy Wołoskiej ku czci NMP Królowej o godz. 12.00 i w Borowej Górze ku czci NMP Częstochowskiej o godz. 13.30. Nasz kleryk zaprasza dzisiaj wszystkich ministrantów na grilla na Placu Zabaw o godz. 16.00. D. Nieckarz weźmie udział w trzydniowych Rekolekcjach dla Organistów w Werchracie. Dzisiaj Dożynki Powiatowe w Horyńcu-Zdroju. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK. 3. We wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Trwa miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn abstynencji od napojów alkoholowych. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Młodzież z naszego KSM-u Promyk: J. Maksymiec, J. Czarny, A. Przeszłowska, wezmą udział w Zlocie Diecezjalnym KSM w Łabuniach. 6.W Pierwszy Piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.00 do godz. 18.00. Zapraszam dzieci z klasy IV, V, VI, VII i VIII SP, młodzież na spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Pierwszą Sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Katedry Zamojskiej. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie dla sióstr wspierających Legionu Maryi. Dożynki Gminno-Dekanalne w Wólce Krowickiej o godz. 13.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: D. Noskowicz, M. Sienkiewicz i R. Cisło. H. Buczek podczas Mszy świętych będzie nosił białą albę lektorską. W sklepie religijnym Hebar w Lubaczowie są już do nabycia podręczniki do nauki religii. Zachęcam do nabywania. Parafia św. Stanisława w Lubaczowie organizuje pielgrzymkę autokarową do Markowej w dniu 10.09.2023 r. na beatyfikację rodziny Ulmów. 12. Dziękuję wszystkim rodzinom, za pomoc finansową dla p. St. Czarnego. Zebrana kwota to 2000zł. Pani B. Czarny, za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła. Panu J. Młodowiec, paniom: E. Antosz, J. Wojciechowskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: G. Broź, M. Antonik, I. Babik.
13.Intencje mszalne.
14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysława Zegarlickiego. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.