Ogłoszenia duszpasterskie – 28.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.
1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „Veni Creator”. W naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. O godz. 10.45 nabożeństwo majowe. Msza święta o godz. 11.00 z udziałem dzieci Rocznicowych i ich rodziców. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci Nawiedzenia NMP w Bruśnie Nowym o godz. 12.00. Dzisiaj od godz. 17.00 poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Wygon i Smereczyna. Początek poświęcenia od figury św. Jana Nepomucena. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji. W. Peszko uczennica klasy V SP, weźmie udział w XXV Przeglądzie Pieśni Maryjnej w Łukawcu. Dzisiaj o godz. 18.30 w salce na plebani spotkanie z radnymi z Rady Parafialnej. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Dziś 42 rocznica śmierci Bł. ks. kard. St. Wyszyńskiego. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00. Do środy 31 maja nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej do NMP przy przydrożnych kaplicach i krzyżach. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie. W poniedziałek 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Matki Kościoła w Wólce Krowickiej o godz. 12.00. Od godz. 16.00 poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Moczary i Mielniki. Początek poświęcenia od dzielnicy Moczary. Proszę o pojazd na godz. 15.45. 3. We wtorek po Mszy świętej, nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w sale na plebani spotkanie Legionu Maryi. Uczniowie z klasy VIII SP, wezmą udział w pielgrzymce autokarowej bierzmowanych do Tomaszowa Lub. Wyjazd z Lubaczowa o godz. 8.15. 4. W Środę święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. 5.W pierwszy Czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 w intencji powołań i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszam wszystkie rodziny z naszej parafii do wzięcia udziału. Panie z Apostolatu Margaretka, Legionu Maryi. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W pierwszy Piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź kandydatów do sakramentu bierzmowania ich rodziców i świadków bierzmowania od godz. 16.00 do godz. 17.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
7.W Sobotę 3 czerwca wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W naszej wspólnocie parafialnej wizytacja kanoniczna parafii. Msza święta o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. Bpa dra hab. Mariusza Leszczyńskiego z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszam wszystkie rodziny z naszej parafii. Po Mszy świętej przejście na cmentarz i modlitwa za zmarłych. W katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Świętej w Potoku Jaworowskim o godz. 12.00. Msza święta prymicyjna ks. A. Łakomego w Lubaczowie w kościele św. Stanisława o godz. 13.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek. W sobotę wszyscy ministranci.
10. Trwają zapisy na Mszę św. Beatyfikacyjną rodziny Ulmów, która odbędzie się 10.09.2023 r. w Markowej k. Łańcuta. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29.05.br. Wpłynęły ofiary pieniężne z poświęcenia pól z następujących dzielnic: Czarne-75zł, Centrum-I-120zł., Podłęże-150zł. 11. Dziękuję Rodzicom dzieci z klasy IV SP, za posprzątanie kościoła i kaplicy. Panu J. Młodowiec, za pomoc w pracach przy ogrodzeniu placu cerkiewnego. W piątek kościół sprzątać będą rodzice uczniów klasy VIII SP.
12.Intencje mszalne.