Ogłoszenia Duszpasterskie- 30.01.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2022 r.
1. Dziś czwarta niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli. Dzisiaj podczas Mszy świętych dzieci i młodzież z naszego Teatru Młodych pod kierunkiem pani J. Szczerbinin zaprezentują spektakl „Herody”. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, uczniami z klasy VIII SP. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00.W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, k. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 3. W środę święto Ofiarowania Pańskiego w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z poświęceniem gromnic o godz. 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka ofiar do puszki dla sióstr klauzurowych. Biskup Diecezjalny Marian Rojek obchodzi w tym dniu 16 rocznicę święceń biskupich. 4.W pierwszy czwartek Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź od godz. 16.00 do godz. 17.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W pierwszą sobotę wspomnienie św. Agaty,dz.m. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00 z poświęceniem, soli, chleba i wody. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 7.W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.
8. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Czarne-420zł., Wygon-2450zł., Podłęże-470zł., Centrum-I-1940zł., Centrum-II-860zł., Smereczyna-710zł., Moczary-180zł. Podczas XIV Przeglądu Zespołów Kolędniczych w Lubaczowie, który miał miejsce w ub. niedzielę nasza grupa kolędnicza, zajęła I miejsce.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: R. Cisło, H. Buczek. 10. Dziękuję Panom: R. Fedurko, D. Nieckarz, za uporządkowanie kościoła z dekoracji świątecznych. Zb. Cieśla, A. Basznianin, St. Szpyt, za wywiezienie złomu. Paniom: Halinie Maszlanka, W. Obirek, H. Maślanka, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: K. Buczek, W. Wielgosik, M. Cymbalista.
11.Intencje mszalne.