Ogłoszenia duszpasterskie- 30.10.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 30.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022 r.
1. Dziś w kościołach, których data poświęcenia jest nieznana, wyrażamy Bogu wdzięczność za tą świątynię, oraz za ludzi, którzy ją wybudowali. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.35. Po Mszy świętej o godz. 11.00 rozstrzygnięcie Konkursu za Najpiękniej wykonany Różaniec przez dzieci z naszej parafii. Kartki wypominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W poniedziałek modlitwa różańcowa z udziałem dzieci z naszej SP o godz. 16.30, a Msze święte w tygodniu o godz. 17.00. 3. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w Jego Królestwie. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszymy z procesją na cmentarz do pięciu stacji. Po procesji poświęcenie wszystkich grobów na naszym cmentarzu. W tym dniu wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 8.30 w kościele, a o godz. 11.00 na cmentarzu. W modlitwach dziękujemy Bogu za życie naszych zmarłych braci i sióstr. Prosimy szczególnie za tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, aby mogli osiągnąć wieczne szczęście. 5.W pierwszy czwartek Msza święta wotywna o Najświętszej Eucharystii. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 6.W pierwszy Piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00 do 17.00. O godz. 17.00 Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W pierwszą sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza w Lubaczowie o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski, K. i B. Wojciechowski. We wtorek wszyscy ministranci.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r. Kamera internetowa w naszym kościele jest już aktywna. Na naszym cmentarzu doszło do incydentu związanego z zabieraniem zniczy i rozlewaniem wosku na grobie. Sprawa została zgłoszona na policji. 11. Dziękuję Paniom: J. Wojciechowskiej, M. Antonik, A. Urbaniak, p. J. Młodowiec, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: H. Witko, I. Babik, K. Fedurko.
12. Intencje mszalne.
13.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Burka. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.