Ogłoszenia duszpasterskie- 31.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022 r.
1. Dziś osiemnasta Niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Trwają wakacje dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów, dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2.W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK. 3.We wtorek można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. W tym też dniu wyruszy z Lubaczowa 40 Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę. Po Mszy świętej Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W pierwszy czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Msza święta wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 18.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.00 do godz. 18.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy świętej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W pierwszą sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy świętej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej o godz. 12.00. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: H. Buczek i P. Sienkiewicz.
10.We wtorek w kościele św. Katarzyny w Zamościu Mszą świętą o godz. 10.00, rozpocznie się Sympozjum poświęcone życiu i działalności śp. Zofii Szczur jako Apostołki Jerych Różańcowych i kontynuatorki dzieła misyjnego Anatola Kaszczuka. 11. W dniu 8 sierpnia organizuję jednodniową pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Dukli, Miejsca Piastowego i Zagórza. Koszt 70 zł. od osoby, są jeszcze wolne miejsca. 12. Dziękuję Paniom: I. Serafin i A. Cieśla, St. Mazur, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: G. Maszlanka, I. Skiba, A. Skiba.
13. Intencje mszalne.