Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019 r.

1. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii w sposób bardzo zrozumiały pragnie pokazać, że nie ma takiej sytuacji, która przeszkodziłaby w powrocie do Boga. Dziś Czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi ona nazwę niedzieli „Laetare” czyli Radości. Przed Mszą św. o godz. 8.30 został poświęcony nowy ornat w kolorze różowym. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświecone i rozdane modlitewniki, książeczki dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30. Zachęcam do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. W naszym kościele po prawej stronie na bocznym ołtarzu znajduje się Złota Księga Abstynencji. Zachęcam do imiennego wpisywania się.
2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek 1 kwietnia wszyscy weźmiemy udział w spotkaniu z TV TRWAM i Radio Maryja w konkatedrze w Lubaczowie. Program spotkania znajduje się w gablocie parafialnej. 3.W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W pierwszy czwartek Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 18.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III i ich rodzicami. 5.W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 16.30. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Rozważania prowadzić będą panie z Legionu Maryi. Po Drodze Krzyżowej Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po przyjęciu Komunii św., modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”.
6.W pierwszą sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w salce na plebani o godz. 17.00. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP. 7.W przyszłą V Niedzielę Wielkiego Postu zwaną też niedzielą Męki Pańskiej i w pierwszą miesiąca, Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30. W naszym kościele zostaną zasłonięte krzyże. Będzie trwał kiermasz świąteczny. Przed i po Mszach świętych woluntariusze z naszego SKC, sprzedawać będą piękne stroiki na stół wielkanocny i palmy.
8.Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Moczary-150zł., Czarne-140zł., Wygon-200zł., Podłęże-270zł., Centrum-I-230zł., Smereczyna-220zł., Mielniki-110zł.
9.Już dziś zachęcam panie z Klubu Seniora, KGW i uczniów z naszej SP do wzięcia udziału w Konkursie za Najpiękniej wykonaną Palmę Wielkanocną. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę Palmową 14 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Będą dyplomy i nagrody.
10.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian Malec i Adriano Skiba. 11. Dziękuję Państwu: M. i W. Czebanyk, za uporządkowanie krzewów na terenie placu plebani. Paniom: M. Malec, R. Kamieniecka, M. Cyburt, M. Czarnej, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
12.Intencje mszalne.
13.W ubiegły piątek w Szpitalu w Przemyślu, zmarł śp. Zdzisław Antonik. We wtorek wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej w Lubaczowie o godz. 11.00. Msza św. pogrzebowa w kościele w Załużu o godz. 11.30. Polecajmy jego duszę Miłosiernemu Bogu.