Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019 r.

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. o godz. 11.00, a po Mszy św. trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Pięćdziesiąt dni jakie upływają do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi kościół w radości i weselu jako jeden dzień świąteczny. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” nawet za pośrednictwem radia i telewizji.
2. Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i o godz. 14.00 pogrzebowa. Przed Mszą św. o godz. 11.00 Koronka i czwarty dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Taca z jutrzejszego święta przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby KUL. 3.W środę po Mszy św. Koronka , nowenna do Miłosierdzia Bożego i nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek, po Mszy św. Koronka, nowenna do Miłosierdzia Bożego i nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. 5.W piątek, po Mszy św. Koronka i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. ostatni dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. 7.W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Woluntariusze z naszego SKC zbierać będą ofiary pieniężne na „Fundusz Caritas”. W kościele o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha Bpa i m. w Cieszanowie o godz. 12.00.
8.Zapowiedzi przedślubne: German Castellano, kawaler, zam. Concordia, par. NMP z Lourdes, Argentina i Małgorzata-Izabela Flis, panna , zam. Nowe Sioło, par. Załuże. Zapowiedź I.
9. Woluntariusze z naszego SKC z Kiermaszu świątecznego zebrali kwotę 360zł. i przeznaczyli ją dla rodzin najuboższych z naszej parafii.
10.Wieczór Uwielbienia czyli Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w naszym kościele 29.04. br. o godz. 18.00.
11.W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: Kacper Kołodziej i Krystian Malec. 12. Dziękuję wszystkim parafianom, za podjęcie czuwania w Wielki Czwartek w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Dzieciom, młodzieży i dorosłym, harcerzom i harcerkom pani A. Skiba, strażakom z OSP, panu H. Przeszłowskiemu, za pełnienie warty przy Bożym Grobie i obsługę procesji rezurekcyjnej. Panu R. Fedurko naszemu panu kościelnemu, za wykonanie dwóch kołatek, organiście panu D. Nieckarzowi, za uświetnienie swoim śpiewem dzisiejszej uroczystości. Pani A. Szczerbinin, harcerzom i harcerkom, lektorom, ministrantom, za posługę przy ołtarzu. Pani D. Rudnik, za obsługę procesji rezurekcyjnej. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy III SP, za posprzątanie kościoła, kaplicy oraz, za wystrój Ciemnicy i Bożego Grobu. Panom: kościelnemu i organiście, za pomoc w tych pracach. Paniom: E. Załuskiej i D. Antosz, za ułożenie kwiatów w kościele. Paniom: z KGW, Klubu Seniora, ZHP, harcerzom i harcerkom, dzieciom z poszczególnych klas z naszej SP, za tak pięknie wykonane palmy.
13.Intencje mszalne. Wczoraj zmarł śp. Eugeniusz Wojciechowski. Jutro o godz. 13.30 wyprowadzenie z domu. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00.
14.Życzenia od Księży Biskupów.
15.Moi Drodzy! Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim przybyłym gościom i parafianom, składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, będą pełne radości, miłości i pokoju, abyśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA”- Jezus żyje. Szczęść Boże.