Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i przed Mszą św. o godz. 11.00. Dziś Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Przed i po Mszach świętych woluntariusze z naszego SKC zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na „Fundusz Caritas”. Po Mszach świętych uczcimy relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Godzina Miłosierdzia w naszym kościele o godz. 15.00, którą poprowadzi O. Gwardian OFM z Przemyśla. Dziś również z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha Bpa im. w Cieszanowie o godz. 12.00. W poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej o godz. 18.00 Wieczór Uwielbienia z Mszą św. o uzdrowienie. We wtorek uroczystość św. Wojciecha Bpa i M Głównego Patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia. Dzień Imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. 2.W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe, dzieci, młodzież i dorosłych do kościoła na godz. 18.00. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej ku czci NMP przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Po nabożeństwie Msza św. a po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 3.W pierwszy czwartek, wspomnienie św. Atanazego bpa i dK. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00 połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie Msza św. o godz. 18.30. W dniu 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej, pamiętajmy o wywieszeniu flag. 4.W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 9.00 i 11.00. W tym dniu we wszystkich domach naszej miejscowości powinny być wywieszone flagi biało-czerwone. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej Polski w Łukawcu o godz. 12.00.
5.W pierwszą sobotę wspomnienie św. Floriana, m. od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. chrzcielna o godz. 14.00. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w salce na plebani o godz. 17.00.Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, połączone z modlitwą różańcową, medytacją pierwszo-sobotnią i Aktem osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.45. z udziałem strażaków z OSP z naszej miejscowości. 6.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15. w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Po zmianie tajemnic w kościele spotkanie z młodzieżą z klasy VII i VIII SP.
7.Zapowiedzi przedślubne: German Castellano, kawaler, zam. Concordia, par. NMP z Lourdes, Argentina i Małgorzata-Izabela Flis, panna , zam. Nowe Sioło, par. Załuże. Zapowiedź II.
8. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów.
9.W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: Adriano Skiba i Paweł Witko. 10. Dziękuję panu R. Fedurko, za naprawę ogrodzenia ogródka przy plebani i za wykoszenie trawy na placu kościelnym i cerkiewnym. Paniom: M. Antonik, M. Mazurek, K. Fedurko, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
11.Intencje mszalne.