OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

          DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA       19.08.2018 r.

 

1.Chrystus jest obecny w Eucharystii w sposób wyjątkowy i nieporównany z Ciałem i Krwią, wraz z duszą i Bóstwem. To na zawsze pozostanie dla nas tajemnicą wiary.  Po Mszy św. o godz. 8.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 11.00. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Zachęcam do wpisywania się do „Złotej Księgi Abstynencji”. Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Skłania do refleksji nad wykorzystaniem tego czasu. W dniach od 21 do 24 sierpnia br.- Exodus Młodych w Zwierzyńcu. Młodzież z naszej wspólnoty parafialnej weźmie w nich udział.

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i dK. Po Mszy św. o godz. 18.00 uczczenie relikwii Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. We wtorek wspomnienie św. Piusa X, p.                                                                                                                                                                        3.W środę wspomnienie NMP Królowej. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                       4.W czwartek  Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                   5.W piątek święto św. Bartłomieja Apostoła.  Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę  Msza św. o godz. 18.00.                                                                                                      7.W przyszłą  Niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00 zbiorowa na cmentarzu za zmarłych można zamawiać intencje, za swoich zmarłych. Po Mszach świętych odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu. W Kobylnicy Wołoskiej Uroczystość odpustowa ku czci NMP Częstochowskiej o godz. 12.00.

8.W dniach 7 i 8 września organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka autokarowa Legionu Maryi z Lubaczowa do Częstochowy. Chętnych prosimy o zgłoszenia.

9.Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, będzie w naszym kościele 31.08. 2018 roku o godz. 18.00.                                                                                                                                                                            10. Dziękuję Paniom: M. Stopa, E. Kołodziej, W. Wojciechowskiej, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

11.Intencje mszalne.