OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

          DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA  09.09.2018 r.

 

1.Jezus czeka na nasze wołanie. Warto postawić pytanie, czy wierzę, że Bóg może mnie uzdrowić ? Wystarczy tylko otworzyć się na uzdrawiającą miłość Pana Boga. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dożynki Diecezjalne w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie.

  1. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00.                                                                                                                                                                                        3.W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny . W salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp i dK. W naszej wspólnocie parafialnej piąte nabożeństwo Fatimskie. Msza św.  o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci z Kl. IV: Zuzię Czebanyk, Dawida Maszlankę i Madzię Wojciechowską. Po modlitwie różańcowej wyruszymy z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP.                                                                                                                    5.W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego  Msza św.  o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie w kościele spotkanie Teatru Młodych pod kierunkiem pani J. Szczerbinin, która przygotowuje spektakl o św. Stanisławie Kostce.

6.W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Msza św. o godz. 18.00. W salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.00. Spotkanie organizacyjne dla nowych uczniów z naszej Parafialnej Szkoły Organistowskiej o godz. 10.30.                                                                                                  7.W przyszłą  Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmiemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Puszka na Katolickie Radio Zamość. Uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dwóch parafiach : Dachnowie i w Łukawcu o godz. 12.00.

8.Pan St. Szpyt sołtys naszej miejscowości, informuje, że woda z wodociągu jest czysta nie jest skażona i nadaje się do spożycia.

9.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Kacper Kołodziej i Konrad Załuski. Ogłaszam Konkurs na Najpiękniej wykonany Różaniec z różnych elementów np. z kasztanów, jarzębiny, żołędzi przez dzieci i młodzież z naszej Szkoły. Wykonane różańce można składać w kościele lub w zakrystii do końca tego miesiąca. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 28 października br.

10.Prace związane z instalacją gazową w naszym kościele, rozpoczną się dopiero w drugiej połowie września.

11.W zakrystii są już do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł. i ścienne po 6 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                   12. Dziękuję Panu: D. Nieckarzowi , za wykoszenie trawy na placu kościelnym..  Paniom: E. Załuskiej, D. Młodowiec, M. Malec, za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów.

13.Intencje mszalne.