OGŁOSZIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA  16.09.2018 r.

 

1.Poznanie Chrystusa nie jest teorią. Jego nauka nie jest jedynie systemem filozoficznym. To żywe słowo, prawdziwa i stała obecność. To bosko-ludzka wspólnota Kościoła, w której ludzie wzrastają na drodze wiary. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Puszka na Katolickie Radio Zamość. Dziś Uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dwóch parafiach w Dachnowie i w Łukawcu o godz. 12.00.

  1. W poniedziałek i we wtorek Msza św. ku czci św. Stanisława Kostki Patrona Polski, dzieci i młodzieży o godz. 18.00 z udziałem wszystkich dzieci z naszej Szkoły i młodzieży z naszej parafii.                                                                                                                                                                                        3.W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W czwartek wspomnienie św. mm. Andrzeja Kim Taegon i, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Msza św.  o godz. 18.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, święte i liczne powołania do służby w kościele.                                                                                                                    5.W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.  Msza św.  o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie w kościele spotkanie Teatru Młodych pod kierunkiem pani J. Szczerbinin, która przygotowuje spektakl o św. Stanisławie Kostce.

6.W sobotę wspomnienie Bł. Bernardyny Jabłońskiej, albertynki urodzonej w Pizunach k. Narola. Msza św. o godz. 18.00. W salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.00.                                                                                                   7.W przyszłą  Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Podczas Mszy świętych Teatr Młodych, zaprezentuje spektakl o św. Stanisławie Kostce, przygotowany przez panią Jolantę Szczerbinin.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Paweł Witko i Adriano Skiba. Ogłaszam Konkurs na Najpiękniej wykonany Różaniec z różnych elementów np. z kasztanów, jarzębiny, żołędzi przez dzieci i młodzież z naszej Szkoły. Wykonane różańce można składać w kościele lub w zakrystii do końca tego miesiąca. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 28 października br.

9.Prace związane z podłączeniem instalacji gazowej w naszym kościele, rozpoczną się w tym tygodniu.

10.W zakrystii są już do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł. i ścienne po 6 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                   11. Dziękuję  Paniom: Renacie Kamienieckiej, Marii Nicpoń, Marii Czarny, za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów.

12.Intencje mszalne.