Ogłoszenia duszpasterskie – 05.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2023 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca i zarazem niedziela Ad Gentes Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach świata. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Międzynarodowy Dzień Kobiet. 5.W Czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek modlitwa różańcowa o godz. 16.00 w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież z naszego KSM- Promyk. Po Drodze Krzyżowej Msza święta. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
7.W Sobotę Msza święta o godz. 17.00 w kościele. W kościele św. Karola Boromeusza w Lubaczowie o godz. 9.00 Dzień Skupienia dla Legionu Maryi. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza święta.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka. Na klęczniku pod chórem są już paschaliki po 7 zł., i baranki wielkanocne również po 7 zł. Zachęcam do nabywania.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba przeczytać 3 książki o ks. Kardynale Wyszyńskim: „Przestrogi dla Polaków”, „Miłość i sprawiedliwość społeczna”, „Kazania świętokrzyskie” (1974-1976). Rozstrzygnięcie Konkursu w formie ustnej 4 kwietnia 2023 r. w GOK-u w Załużu. Regulamin Konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. 11. Dziękuję Paniom: A. Deneka, J. i K. Broź, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: A. Jabłońska, A. Figiela, B. Lorenc.
12. Intencje mszalne.