Ogłoszenia duszpasterskie- 07.01.2024 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 07.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 07.01.2024 r.
1. Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego i pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Podczas Mszy świętych pokropienie wodą święconą. Na Mszy świętej o godz. 11.00 „Jasełka” w wykonaniu uczniów z naszej SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.30 w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla sióstr wspierających i aktywnych Legionu Maryi. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. Od poniedziałku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 wysłuchamy koncertu kolęd w wykonaniu zespołu „Radość” z Lubaczowa. W Sali jadalnej na plebani o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe dla radnych z Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do p. Łukasza. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 25 stycznia 2024 r., o godz. 17.00, którą poprowadzi O. Józef Witko.
10.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za I-kwartał, kwota do zapłaty to 130zł. W naszym kościele mamy dwa nowe plastikowe wiadra i mopy do sprzątania. 11. Dziękuję wszystkim rodzinom z naszej parafii, za podjęcie czuwania podczas Jerycha Różańcowego. Pani D. Rudnik, za organizację Jerycha Różańcowego. Paniom: E. Kindrat, A. Czarny i I. Szpyt za, posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: A. Skiba, I. Chlastawa.
12.Intencje mszalne.