Ogłoszenia duszpasterskie – 14.01.2024 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 14.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 14.01.2024 r.
1. Dzisiaj druga niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 wysłuchamy koncertu kolęd w wykonaniu chóru „Radość” z Lubaczowa. Dziś o godz. 17.00 w Sali jadalnej na plebani spotkanie opłatkowe dla radnych z Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. Od poniedziałku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę wspomnienie św. Antoniego opata. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. 6.W Piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzień Imienin ks. Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 16.00.
7.W Sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Słowa Bożego Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Dzień Babci.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do p. Łukasza. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele będzie 25 stycznia 2024 r., o godz. 17.00, którą poprowadzi O. Józef Witko. Mamy dwóch nowych radnych w Radzie Parafialnej: R. Fedurko i J. Szutka.
10.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za I-kwartał, kwota do zapłaty to 130zł. 11. Dziękuję p. R. Fedurko, za uporządkowanie rzeczy i przedmiotów w wiacie, oraz w pomieszczeniach znajdujących się w kościele. Paniom: A. Skiba i I. Chlastawa, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: A. Kopciuch, A. Pukas, M. Drozd.
12.Intencje mszalne.
13.W ubiegłym tygodniu w czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Wojtucha. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.