Ogłoszenia Duszpasterskie- 17.10. 2021 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie- 17.10. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021 r.

1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji odmówimy Litanię do św. Józefa, a o godz. 10.30 wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem. Po Mszy św. o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie z Kręgiem Biblijnym. O godz. 15.00 w kościele odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie w kierunku kapliczki k. p. Szutki wyruszymy procesyjnie z modlitwą różańcową pokutną przez naszą miejscowość w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny Polski. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tej modlitwie. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz. 16.30 z udziałem dzieci z naszej SP. Msze święte o godz. 17.00. W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty patronalne święto służby zdrowia. We wtorek wspominamy Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie od godz. 18.00 rozpoczniemy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicykościele z relikwiami Bł. Ks. Jerzego. Zachęcam do całonocnego czuwania wszystkich parafian. 3.W środę wspomnienie św. Jana Kantego, k. Po modlitwie różańcowej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie Msza święta. 4.W czwartek po modlitwie różańcowej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po Mszy św. o godz. 17.00 w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, pap. Po modlitwie różańcowej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam dzieci z naszej Szkoły do udziału w Konkursie za najpiękniej wykonany Różaniec. Wykonane różańce można składać do30dodo 30 października w kościele. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 31.10. br. Podczas Mszy św. o godz. 11.00.
6.W sobotę wspólna modlitwa różańcowa o godz. 16.30. Po modlitwie różańcowej Msza św. o godz. 17.00. Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży na Jasną Górę. 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz. 10.30. Uroczystość odpustowa ku czci Bł. Jakuba Strzemię w Antonikach o godz. 12.00.
8. W zakrystii są już do nabycia kalendarze ścienne KRZ, rolnicze na 2022 r. po 6 zł., po 6 zł. Kalendarze Rolników książkowe po 27 zł. Zachęcam do nabywania. Wpłynęły ofiary pieniężne na opłacenie prac związanych z kaplicą pogrzebową z następujących dzielnic: Centrum-I-1950zł., Wygon-2300 zł., Moczary-850zł., Czarne-830zł., Podłęże-1420zł.. Proszę wszystkie rodziny z naszej parafii o większe ofiary pieniężne na ten cel.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: H. Buczek, P. Sienkiewicz, Sz. I H. Mańczak. 10. Dziękuję Paniom: M. Szutka, J. Brzeziak, M. Stopa, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym i za ofiarowanie kwiatów. W następnym tygodniu kościół sprzątać będą Panie: I. Ozimek, W. Wojciechowska, E. Śliwka.
11.Intencje mszalne.